POVESTEA CONTINUA!!!

Scris de admin

October 10, 2021

Odata cu venirea toamnei competitiile de rugby se reiau si povestea ” Vulturilor” continua . In acest debut de octombrie am fost invitati la Sarbatoarea sportului in comuna Zorleni . Usor rece , mult soare, un gazon proaspat inaugurat, de un verde crud, in contrast cu frunzele ruginii ale copacilor dintre dealurile Popenilor a fost peisajul superb in care lupta pentru balonul buclucas a reprezentat pentru spectatori o premiera . ” Vulturasii” de la categoriile U 12 , U10 au facut spectacol primind aplauze la scena deschisa pentru evolutiile lor. Fetele clubului nostru au incantat si ele audienta oferind o partida pe cinste cu multe faze frumoase. La sfarsit , in concurenta cu echipele de oldboys, “Vulturii U 19” au incins un meci test pentru a arata spectatorilor prezenti de ce rugby-ul este un sport al caracterelor puternice. Toamna isi continua cursul , la fel si competitiile noastre, sportivii urmand ca in perioada urmatoare sa debuteze in campionatele oficiale. Va asteptam alaturi de noi pentru ca povestea continua!!!!

Alte noutăți…

VULTURI PE CULMI!

Anul  2023 aduce in vitrina rugbyului barladean  trei medalii la nivel de juniori : Locul II Under 15, Locul I Under...

MADE IN BARLAD

  Debutam in 2023 cu seria de interviuri denumita "Made in Barlad" avandu-l ca invitat pe Sandu Ciorascu. Sosit...

COMPLETEAZA FORMULARUL 230 !

Va invitam sa sprijiniti proiectele de dezvoltare ale asociatiei noastre completand formularul 230 pe  anul 2022...

0 Comments